Professor Big Baby

Jméno: Miroslav Riedel
Apelido: Big Baby
narozen: 31.5. 1981 (Nový Jičín)
město: Jablonec nad Nisou
kontakt: 
+420 604 777 553

S capoeirou začal v roce 1999 díky akrobacii, která ho na ní zaujala. V lednu roku 2003 se zúčastnil prvního semináře v ČR pod vedením tehdy ještě professora Paçocy a od té doby byl oficiálním členem Asociace Abadá Capoeira až do roku 2009, kdy následoval svého učitele Mestre Paçocu, který v říjnu tohoto roku vystoupil z asociace ABADÁ Capoeira a založil vlastní skupinu s názvem Vem Camará Capoeira.
V květnu roku 2003 stál u zrodu Novojíčínského klubu a v roce 2005 založil klub i v Opavě. Od roku 2006 je držitelem modrého pásu, který představuje první mistrovský stupeň a zároveň je to první oficiální stupeň učitele capoeiry GRADUADO.
Od listopadu 2007 vede Jablonecký klub. Je předsedou a trenérem Jabloneckého oddílu, hospodářem a zároveň zakládajícím členem České Asociace Capoeiry, která byla založena roku 2008. V květnu 2010 získal zelený pás.
V květnu 2012 získává fialový pás, který je druhým oficiálním stupněm učitele capoeiry INSTRUTOR. V červnu 2015 získává fialovo-hnědý pás, který představuje šestý mistrovský stupeň. V roce 2017 spolu Karlem Popovičem a Tomášem Zummerem přebírají z rukou Mestre Pacocy hnědý pás a první titul Professor v ČR.
Miroslav Riedel byl jedním z průkopníků capoeiry a akrobacie v České republice. Akrobacie je dodnes jeho specializací a díky různým vystoupením a prezentacím šíří capoeiru jak v ČR, tak i po celé Evropě. Zasloužil se o rozvoj sportovních akcí, seminářů, pravidelných tréninků a soutěží pro děti a mládež.
Kromě práce funkcionářské a trenérské se stále aktivně účastní důležitých projektů a soutěží po celém světě jako např.:

  • 2006 – účastník Mistrovství Evropy v Bruselu (Belgie) (5. místo v kategorii modrých pásků)
  • 2006 – jako jeden z 3 Evropanů vybrán na vystoupení capoeiry na největším autosalónu v Evropě v HANNOVERU pro VOLKSWAGEN
  • 2008 – vystoupení na fotbalovém zápase na největším stadionu světa v QATARU
  • 2009 – účastník a zároveň člen první výpravy na Mistrovství světa v Rio de Janeiru (Brazílie) (4. místo v kategorii modrých pásků)
  • 2011 – 1. Otevřené Mistrovství Evropy (Liberec) (2. místo v kategorii graduados a výše)
  • 2012 – vystoupení na shopping festivalu v DUBAJI
  • 2012 – 4. Otevřené Mistrovství Světa A.C.A.P.O.E.I.R.A (Itauná – Brazílie) (medaile za nejlepší hru BENGUELA)
  • 2014 – 4. Otevřené Mistrovství Evropy (Liberec) (2. místo v kategorii gruduados a výše)

Zasloužil se také o výchovu již několika trenérů: Ondřeje Nováka (Instrutor Girafa), Martinu Kaštovskou (graduada Cachacinha) a Vladimíra Rossnera (gradaudo Samurai) a v současnosti dohlíží na výuku v dceřiných klubech v Olomouci a Opavě a nadále se podílí na rozvoji capoeiry nejen v České republice.